Kamenné prodejny v Brně, Vyškově a Prostějově. Opravujeme veškeré elektronické cigarety a ostatní příslušenství.

1. Co je elektronická cigareta (e-cigareta)?  

   Elektronická cigareta, je zařízení, které pomocí patentované technologie vytváří páru, kterou e-kuřák inhaluje naprosto stejným způsobem jako je zvyklý u běžné cigarety, avšak mnohem levněji a hlavně zdravěji! Pára vycházející z úst kuřáka, který kouří elektronickou cigaretu, je na první pohled nerozeznatelná od kouře z běžné cigarety, ale je zcela bez zápachu. E-kuřákovi tak zůstává zachován jeho kuřácký rituál včetně příjmu nikotinu, což je jediná složka běžné cigarety, na kterou si jeho tělo vybudovalo závislost.
  Dehet, což je prokazatelně jedna z nejvíce nebezpečných rakovinotvorných látek tabákové cigarety, ani ostatních asi 3000 dalších škodlivin, které vznikají spalováním tabáku a papírku v bežných cigaretách naše elektronická cigareta neobsahuje a to protože nehoří a nic nespaluje!!
  Množství inhalovaného nikotinu je v případě elektronických cigaret volitelné, takže je možné jej pozvolna snižovat a odbourat tak i tuto poslední škodlivou látku, avšak si nadále ponechat svůj rituál tak, že budete používat náplně bez obsahu nikotinu.
 V neposlední řadě je tady i přínos pro Vaše okolí a peněženku. Kouřením elektronické cigarety klesnou Vaše náklady na tento zlozvyk asi 5x! Vaše okolí již nebudete obtěžovat pasivním kouřením ani nepříjemným zápachem a Vy si kouření můžete vychutnat dokonce na místech, kde to doposud nebylo možné, např. kancelář, nekuřácká restaurace nebo při cestě letadlem na exotickou dovolenou, na kterou jste díky e-kouření bezpečně ušetřili...
 


Elektronická cigareta - hlavní výhody:   

-  Zdravější - Neobsahuje dehet,rakovinotvorné látky, oxid uhelnatý ani mnoho dalších škodlivých látek
-  Levnější  - Náklady na kouření klesnou 5x oproti klasickým cigaretám
- Dým je bez zápachu
- Žádné žloutnutí zubů a nehtů
- Žádné pasivní kouření pro Vaše blízké
- Možnost volby příchutě i obsahu nikotinu
- Kouření i na místech, kde je kouření zakázáno
 
2. Z čeho se elektronická cigareta skládá a jak funguje?   
Elektronická cigareta eGo-K 
Elektronická cigareta s echomizerem

baterie   -   s nebo bez LED diody simulující hoření cigarety 
 Všechny naše baterie jsou typu Li-ion, tudíž netrpí paměťovým efektem. Pomocí přiložené nabíječky je možné je nabíjet při každé příležitosti a nečekat na indikaci vybití. Kapacita našich baterií je od 100 mAh až po 1300 mAh. Rozdíl mezi bateriemi je ve spouštění procesu uvolňování „kouře“. Je možné zvolit mezi automatickým spouštěním (potáhnutím z cigarety) nebo manuálním spouštěním tlačítkem na těle cigarety. Zkušení e-kuřáci dávají většinou přednost manuálnímu spouštění baterie před automatickou z několika důvodů:
- díky manuálnímu spínači není třeba tolik potahovat z e-cigarety a přesto se tvoří hustý dým
- nemá podtlakový spínač a nehrozí tak protečení e-liquidu přes atomizer a tím k jejímu poškození
- nehrozí u nich nechtěné spínání při velkém hluku jako např. na diskotéce
 


cartridge    -    náplň elektronické cigarety
 
 
Je v podstatě zásobník e-liquidu, ze kterého se při potahování tvoří syntetická pára. Cartridge jsou dodávány buď prázdné, nebo s určitou příchutí. Jedna předplněná cartridge nahradí přibližně 10 běžných cigaret. Poté je možné ji nahradit novou, nebo doplnit (maximálně 5x - 10x) její zásobník e-liquidem z naší nabídky. Pokud si zvolíte prázdnou cartridge a budete si ji sami dokapávat e - liquidem z naší bohaté nabídky příchutí, klesnou tím Vaše náklady na e-kouření ještě více a navíc máte možnost si zvolit z větší nabídky příchutí a intenzity nikotinu. 

 atomizer  -   je srdcem elektronické cigarety 
  
Je to zařízení, pomocí kterého se kapalina z náplně mění v páru a tu pak e-kuřák vdechuje. Životnost atomizeru je cca 1 měsíc a závisí na četnosti užívání, správném používání a údržbě. Po určité době již atomizer neprodukuje uspokojivé množství dýmu. Prodloužit jeho životnost můžete jeho vyčištěním vodou nebo lihem. Pak atomizer necháte vysušit, zakapete spirálu e-liquidem a rozkouříte. Pokud ani po vyčištění není produkce dýmu uspokojivá, vyměňte atomizer za nový. Praxí při používání a údržbě se životnost atomizéru zvyšuje. 

cartomizer    -   inovace v e-kouření 
   Cartomizer je zjednodušeně řečeno atomizer s náplní v jednom. Je to nejnovější produkt výrobců e-cigaret, kde se spojily tyto dvě součásti e-cigarety a vznikl jeden výrobek. Nespornou výhodou tohoto řešení je, že každá nová náplň je současně dodána s novým atomizerem a odpadá tak starost o jeho údržbu a výměnu. Stejně jako náplně je možné u cartomizeru využít plnění e-liquidem. Díky tomu je možné si vybrat z několika různých příchutí a intenzit náplně (e-liquidu) a ještě k tomu uspořit náklady na e-kouření. Cartomizery produkují nadprůměrné množství kouře a hravě se vyrovnají klasické cigaretě. V současné době je na trhu velká spousta cartomizerů na jedno použití, které musíte zhruba jedenkrát za tři týdny vyměnit za nové. Také se dají koupit takové u ktrerých se mění pouze žhavící část a tím se snižují náklady na e-kouření. 

eliquid      -   pro doplňování cartomizerů a cartridgí   
  E-liquid je kapalina obsahující látky Propylenglycol (PG), nebo Vegetable Glycerin (VG), které slouží k tvorbě kouře. Tyto látky se běžně používají ve zdravotnictví a potravinářství a výrobce námi prodávaných e-liquidů vlastní veškeré potřebné certifikáty, zaručující zdravotní nezávadnost látek v e-liquidech. Kuřák, který kouřil asi 20 běžných cigaret za den, má průměrnou spotřebu 10-20 ml e - liquidu za měsíc. Po přepočtu se tak pohybuje průměrná cena jedné krabičky cigaret kolem 7,-Kč! U nás můžete zakoupit e-liquidy různých příchutí a šesti stupněmi obsahu nikotinu. (36, 18, 24, 12, 6 a 0 mg/ml). Obsah balení je 10 nebo 30 ml. Všechny naše e-liquidy splňují náročné podmínky kladené na jejich výrobu, což podporujeme analýzou, kterou pro nás zpracovala nezávislá laboratoř. 

i-Tank (eGo-T) - snadnější doplňování e-liquidu
  
Tento systém nazývaný také Tank se vyznačuje svou jednoduchostí při plnění cartridgí e-liquidem. Tank systém neobsahuje zádný savý materiál. E-liquid je ke spirálce speciálního atomizeru přiváděn pomocí knotu, přímo z průhleného zásobníku. Máte tak okamžitý přehled o aktuálním stavu zbývajícího e-liquidu. Naplnění cartridge vám zabere maximálně půl minuty. Pokud máte baterie řady Joye/BW510 eGo, můžete tento způsob vyzkoušet zakoupením pouze atomizeru a cartridge, protože tyto baterie jsou navzájem zaměnitelné.

clearomizer   - inovovaný cartomizer
  
Clearomizery jsou vylepšené cartomizery, které nepoužívají savý materiál, ale pouze soustavu knotů, pomocí kterých se dostává e-liquid k odpařovací spirálce. Stejně jako cartomizer má výhodu v tom, že každý nový clearomizer, obsahuje nový atomizer. Aktuální zásobu e-liquidu můžete sledovat díky průhlednému provedení těla clearomizeru. Kompatibilita všech e-cigaret řady eGo je opět zaručena. K dostání jsou v několika verzích podle kapacity e-liquidu, které pojmou a také systému plnění. Plnění se provádí za pomocí přiložené lahvičky s jehlou nebo přímo z lahvičky s e-liquidem. Do této kategorie se řadí systémy eGo-W a eGo-K (echomizer).
 

 

bateriový grip -     Bateriové gripy se stávají čím dál víc oblíbenější, díky své velké kapacitě baterie a navíc množství funkcí, které nabízí. Hlavní výhodou u gripů je plynulá regulace výstupního napětí. Tím lze regulovat dýmivost elektronické cigarety. Gripy jsou vybaveny displeji na kterých se zobrazuje zbývající napětí baterie, odpor připojeného atomizeru atd.

 
 

3. Vzájemná kompatibilita   
  Baterie pro všechny typy našich elektronických cigaret jsou stejné a liší se pouze kapacitou, takže je jen na Vás, zda zvolíte cartomizer, atomizer, tank nebo clearomizer. To znamená, že pokud si koupíte například sadu s atomizerm (BW510 eGo), tak později můžete vyzkoušet i cartomizery, tanky nebo clearomizery. Máte tedy možnost všechny tyto systémy kombinovat bez velké investice do nákupu jiné cigarety. 

                                                                4. Jak správně e-kouřit?  
      Správná technika e-kouření závisí na typu použité baterie. Pokud používáte manuální baterii, tak pro dostatečnou tvorbu dýmu stačí tlačítkem spustit proces odpařování e-liquidu a zvolna nasávat vytvářený dým. U automatické baterie je třeba první potáhnutí poněkud silnější, tím se spustí podtlakový spínač a začne se tvořit dým. Poté už stačí zvolna dým nasávat. U obou typů baterií však platí, že je třeba hlubší potažení než z klasické tabákové cigarety. U manuálně ovládané elektronické cigarety je nutné po uvolnění tlačítka ještě malou chvíli potahovat tak, aby se veškerá pára dostala z naústku a neměla tak možnost kondenzovat a pak se dostávat kapalná zpět do úst. 

                                    5. Jde s e-cigaretou přestat kouřit?  
    Elektronická cigareta není určena k odvykání kouření. Nicméně je to prostředek jak se můžete pokusit skoncovat s tímto zlozvykem. Pokud se rozhodnete pomocí e-cigarety omezit kouření tabákových cigaret, jde o nenásilný způsob, za pomocí postupného snižování obsahu nikotinu v e-liquidech. V naší nabídce jsou e-liquidy s obsahem 36, 24, 12, 6 a 0 mg. Postupným snižováním intenzity nikotinu je možné se zbavit závislosti na nikotinu a tabákových cigaretách. Potom už je na Vás, jestli si budete dál užívat kuřáckého rituálu zcela bez nikotinu, nebo přestanete používat i e-cigaretu. 

                                                   6. Jak vybrat správnou e-cigaretu?  
      Posledních pár vět věnujme tomu, jak si vybrat tu správnou elektronickou cigaretu tak, aby pro Vás bylo e-kouření co nejpohodlnější a nejsnazší. Věřte, že až se s e-cigaretou lépe seznámíte, bude pro Vás e-kouření stejně přirozené, jako kouření běžných cigaret. 

A na závěr několik rad při výběru Vaší nové elektonické cigarety:  

1. baterie    právě baterie je nejdůležitější součástí e-cigarety. Rozhodujte se podle toho, jakou máte možnost baterii dobíjet a podle toho zvolte její kapacitu. V naší nabídce je také baterie, připojitelná přímo do USB portu. Při práci na počítači tak nemusíte řešit problém s dobíjením a jen pohodlně e-kouřit. Dále je možné zvolit baterii automatickou, nebo manuální a v neposlední řadě barvu baterie a tím i vzhled Vaší e-cigarety.
2. cartomizer nebo atomizer  - oba systémy a jejich vlastnosti jsme popsali výše a náklady na pořízení obou typů nejsou vysoké, takže můžeme doporučit pouze vyzkoušet a pak se rozhodnout co Vám více vyhovuje.
3. výběr náplně  
- najít si tu svou příchuť náplně (e-liqidu) je možné pouze testováním, protože co člověk to jiná chut. Ale naše nabídka je velká a bude se rozrůstat, takže věříme, že pro Vás nebude těžké si vybrat tu pravou. Ale pokud u e-kouření zůstanete, tak brzy poznáte, že pořád stejnou chuť jste už zažili s běžnou cigaretou. Těď ale máte možnost si příchuť vybírat, nebojte se jí využít.  

Budete překvapeni..  

                                          

                                        
                                      Návody k obsluze našich elektronických cigaret jsou Vám k dispozici ZDE

                         Chcete o e-cigaretě vědět něco, co jste se tady nedozvěděli? Napište nám na info@lepsicigareta.cz   

Přihlásit
Zapomněli jste heslo?
Zadejte Váš e-mail a přihlašovací údaje Vám budou zaslány na Vaši e-mailovou adresu zadanou při registraci.


Košík je prázdný

Poslední navštívené zboží
  • Doposud jste žádné zboží nenavštívili.
Rychlé vyhledávání
Měna
Reklamace

Pro bližší informace o postupu reklamace klikněte na odkaz: Reklamace

 
 
 
© Elektronická cigareta