0,00 Kč
0
 
 

Elektronická cigareta od A-Z

1. Co je elektronická cigareta (e-cigareta)?  

   Elektronická cigareta, je zařízení, které pomocí patentované technologie vytváří páru, kterou e-kuřák inhaluje naprosto stejným způsobem jako je zvyklý u běžné cigarety, avšak mnohem levněji a hlavně zdravěji! Pára vycházející z úst kuřáka, který kouří elektronickou cigaretu, je na první pohled nerozeznatelná od kouře z běžné cigarety, ale je zcela bez zápachu. E-kuřákovi tak zůstává zachován jeho kuřácký rituál včetně příjmu nikotinu, což je jediná složka běžné cigarety, na kterou si jeho tělo vybudovalo závislost.
  Dehet, což je prokazatelně jedna z nejvíce nebezpečných rakovinotvorných látek tabákové cigarety, ani ostatních asi 3000 dalších škodlivin, které vznikají spalováním tabáku a papírku v bežných cigaretách naše elektronická cigareta neobsahuje a to protože nehoří a nic nespaluje!!
  Množství inhalovaného nikotinu je v případě elektronických cigaret volitelné, takže je možné jej pozvolna snižovat a odbourat tak i tuto poslední škodlivou látku, avšak si nadále ponechat svůj rituál tak, že budete používat náplně bez obsahu nikotinu.
 V neposlední řadě je tady i přínos pro Vaše okolí. Osoby kolem Vás už nebudete obtěžovat pasivním kouřením ani nepříjemným zápachem a Vy si kouření můžete vychutnat dokonce na místech, kde to doposud nebylo možné, např. v kanceláři nebo dokonce v nekuřácké restauraci.
 


Elektronická cigareta - hlavní výhody:   

- Neobsahuje dehet,rakovinotvorné látky, oxid uhelnatý ani mnoho dalších škodlivých látek
- Dým je bez zápachu
- Žádné žloutnutí zubů a nehtů
- Žádné pasivní kouření pro Vaše blízké
- Možnost volby příchutě i obsahu nikotinu
- Kouření i na místech, kde je kouření zakázáno
 

 
2. Z čeho se elektronická cigareta skládá a jak funguje?   
Elektronická cigareta eGo-K 
Elektronická cigareta s echomizerem

baterie   -   s nebo bez LED diody simulující hoření cigarety 
 Všechny naše baterie jsou typu Li-ion, tudíž netrpí paměťovým efektem. Pomocí přiložené nabíječky je možné je nabíjet při každé příležitosti a nečekat na indikaci vybití. Kapacita našich baterií je od 100 mAh až po 2200 mAh. Rozdíl mezi bateriemi je ve spouštění procesu uvolňování „kouře“. Je možné zvolit mezi automatickým spouštěním (potáhnutím z cigarety) nebo manuálním spouštěním tlačítkem na těle cigarety. Zkušení e-kuřáci dávají většinou přednost manuálnímu spouštění baterie před automatickou z několika důvodů:
- díky manuálnímu spínači není třeba tolik potahovat z e-cigarety a přesto se tvoří hustý dým
- nemá podtlakový spínač a nehrozí tak protečení e-liquidu přes atomizer a tím k jejímu poškození
- nehrozí u nich nechtěné spínání při velkém hluku jako např. na diskotéce
 


bateriové gripy -    elektronické cigarety s obrovským výkonem s vestavnou baterií 
  Bateriový grip je elektronická cigareta s vestavnou nebo vyjímatelnou Li - iontovou baterií. Výhodou tohoto zařízení je mimořádně velká kapacita baterie a velké množství funkcí, které u bežné baterie nejsou dostupné. Jde například o plynulou regulaci výkonu (tvorby dýmu),zobrazení okamžitého stavu nabití baterie, zobrazení odporu připojeného cartomizeru atd. Všechny informace jsou zobrazovány na přehledném displeji. Nabídka Gripů
 
 cartomizer    -  srdce elektronické cigarety 
   Cartomizer je zjednodušeně řečeno žhavící zařízení a nádržka pro e-liquid. Díky tomuto zařízení je možné si vybrat z několika různých příchutí a intenzit náplně (e-liquidu) a tento pak naplnit do cartomizeru. Cartomizery produkují nadprůměrné množství kouře a hravě se vyrovnají klasické cigaretě. V současné době je na trhu několi cartomizerů na jedno použití, které musíte zhruba jedenkrát za dva až tři týdny vyměnit za nové. Většina cartomizérů je však takových u ktrerých se mění pouze žhavící část a tím se snižují náklady na e-kouření. Vyšší počáteční investici vystřídají nízké náklady na výměnu žhavící spirály. 


eliquid      -   pro doplňování cartomizerů a cartridgí   
  E-liquid je kapalina obsahující látky Propylenglycol (PG), nebo Vegetable Glycerin (VG), které slouží k tvorbě kouře. Tyto látky se běžně používají ve zdravotnictví a potravinářství a výrobce námi prodávaných e-liquidů vlastní veškeré potřebné certifikáty, zaručující zdravotní nezávadnost látek v e-liquidech. Kuřák, který kouřil asi 15 běžných cigaret za den, má průměrnou spotřebu 40 - 60 ml e - liquidu za měsíc. Po přepočtu se tak pohybuje průměrná cena jedné krabičky cigaret kolem 20,-Kč! U nás můžete zakoupit e-liquidy různých příchutí a osmi stupněmi obsahu nikotinu. (36, 24, 18, 16, 12, 9, 6 a 0 mg/ml). Obsah balení je 10, 30 nebo 50 ml. Všechny naše e-liquidy splňují náročné podmínky kladené na jejich výrobu, což podporujeme analýzou, kterou pro nás zpracovala nezávislá laboratoř. 

 

bateriový grip -     Bateriové gripy se stávají čím dál víc oblíbenější, díky své velké kapacitě vyměnitelných baterií a navíc množství funkcí, které nabízí. Hlavní výhodou u gripů je plynulá regulace výstupního napětí. Tím lze regulovat dýmivost elektronické cigarety. Gripy jsou vybaveny displeji na kterých se zobrazuje zbývající napětí baterie, odpor připojeného atomizeru atd. 


3. Vzájemná kompatibilita   
  Připojovací závit pro všechny typy našich elektronických cigaret a bateriových gripů jsou stejné, takže je jen na Vás, jaký zvolíte cartomizer nebo grip. Všechny cartomizery a elektronické cigarety včetně gripů v našem obchodě jsou vzájemně propojitelné a je jen na vás jakou kombinaci zvolíte. 

                                                                4. Jak správně e-kouřit?  
      Pokud používáte elektronickou cigaretu s manuálním spouštění tlačítkem, tak pro tvorbu dýmu stačí tlačítkem spustit proces odpařování e-liquidu a zvolna nasávat vytvářený dým. U manuálně ovládané elektronické cigarety je nutné po uvolnění tlačítka ještě malou chvíli potahovat tak, aby se veškerá pára dostala z naústku a neměla tak možnost kondenzovat a pak se dostávat kapalná zpět do úst. 

                                    5. Jde s e-cigaretou přestat kouřit?  
    Elektronická cigareta není určena k odvykání kouření. Nicméně je to prostředek jak se můžete pokusit skoncovat s tímto zlozvykem. Pokud se rozhodnete pomocí e-cigarety omezit kouření tabákových cigaret, jde o nenásilný způsob, za pomocí postupného snižování obsahu nikotinu v e-liquidech. V naší nabídce jsou e-liquidy s obsahem 36, 24, 18, 16 12, 9, 6 a 0 mg. Postupným snižováním intenzity nikotinu je možné se zbavit závislosti na nikotinu a tabákových cigaretách. Potom už je na Vás, jestli si budete dál užívat kuřáckého rituálu zcela bez nikotinu, nebo přestanete používat i e-cigaretu. 

                                                   6. Jak vybrat správnou e-cigaretu?  
      Posledních pár vět věnujme tomu, jak si vybrat tu správnou elektronickou cigaretu tak, aby pro Vás bylo e-kouření co nejpohodlnější a nejsnazší. Věřte, že až se s e-cigaretou lépe seznámíte, bude pro Vás e-kouření stejně přirozené, jako kouření běžných cigaret. 

A na závěr několik rad při výběru Vaší nové elektonické cigarety:  

1. baterie    právě baterie je nejdůležitější součástí e-cigarety. Rozhodujte se podle toho, jakou máte možnost baterii dobíjet a podle toho zvolte její kapacitu. V naší nabídce je také baterie nebo bateriové gripy připojitelné přímo do USB portu. Při práci na počítači tak nemusíte řešit problém s dobíjením a jen pohodlně e-kouřit. Bateriové gripy se dají dále rozdělit na ty, které se přímo nabíjí pomocí microUSB stejně jako mobilní telefon, nebo ty, které mají vyměnitelnou baterii, která se dobíjí v externí nabíječce. Výhodou vyměnitelných baterií je to, že můžete mít při sobě v záloze několik bateriových článků pro další použití.
2. jaký cartomizer ?   - v současné době je na trhu velká spousta cartomizerů od mnoha výrobců. Převážná část cartomizerů má vyměnitelnou žhavící část. V praxi to znamená, že vyšší počáteční investice se vrátí v podobě úspory při výměně žhavící spirály. Nemusí se tak měnit celé tělo cartomizeru, ale pouze malá (mnohem levnější) část. Příklad cartomizeru s vyměnitelnou spirálou ZDE 
3. výběr náplně  
- najít si tu svou příchuť náplně (e-liqidu) je možné pouze testováním, protože co člověk to jiná chut. Ale naše nabídka je velká a stále se rozšiřuje, takže věříme, že pro Vás nebude těžké si vybrat tu pravou. Ale pokud u e-kouření zůstanete, tak brzy poznáte, že pořád stejnou chuť jste už zažili s běžnou cigaretou. Těď ale máte možnost si příchuť vybírat, nebojte se jí využít.  

Budete překvapeni..  

                                          

                        Chcete o e-cigaretě vědět něco, co jste se tady nedozvěděli? 

Napište nám na info@lepsicigareta.cz  

Košík je prázdný

Přihlásit
Zapomněli jste heslo?
Zadejte Váš e-mail a přihlašovací údaje Vám budou zaslány na Vaši e-mailovou adresu zadanou při registraci.


Měna
 
0
Měna
tel.: 739 940 345
 
Mariánské náměstí 1, Brno
 
© Elektronická cigareta - lepsiCigareta Brno